شیعه صدای حقیقت

تفکر شیعه تفکری سازنده و پویاست، برای همین هم هست که کشورهای استعمارگر چون آمریکا و اسرائیل تمام تلاش خودشان را برای نابودی شیعه انجام می دهند و میلیادرها دلار هزینه میکنند تا پویایی شیعه را از آن بگیرند.

شیعه مذهبی مبارزه با ظلم و بی عدالتی است. امام حسین پرچمدار مبارزه با ظلم و استعمار بود که در همین راه شهید شد و به شیعیان درس آزادگی و مبارزه با استعمار و استکبار و ظلم را داد.

انقلاب اسلامی ایران یکی از اثرات مبارزه شیعه با استعمارگران و ظالمان تاریخ است. تا جایی که اکنون آمریکا و هم پیمانانش ایران و شیعه را بزرگترین دشمن خودشان میدانند چرا که دست آن ها را که به منابع مالی و معنوی کشورمان دست درازی کرده بود قطع کرد.

انقلاب اسلامی ایران تولد دوباره تفکر شیعه در عرصه جهانی بود. تا قبل از انقلاب اسلامی ایران مردم دنیا چیزی از اسلام و شیعه نمیدانست. آن ها اسلام را به درستی نمی شناختند و حتی چیزی از شیعه به گوششان نخورده بود. اما اکنون همه مردم دنیا شیعه را میشناسند. آن ها میدانند تفکری وجود دارد که در برابر بزرگترین قلدر عالم ایستاده و آن را از زانو در آورده است. حالا همه میدانند برای مظلومان عالم امیدی وجود دارد که با کمک آن می توانند فرعون های زمان را شکست دهند.

شیعه در جهان

در دنیا کشورهایی هستند که بیشتر جمعیت آن، و یا بخشی از جمعیت آن را شیعیان تشکیل می دهند. تا همین 30 سال قبل در دنیا شیعه اجازه دخالت در هیچ چیزی را نداشت و حتی نمی توانست حقوق خودش را دریافت کند اما انقلاب اسلامی ایران امید را به دل های شیعیان برگرداند. اکنون کشور ایران که اکثر جمعیت آن شیعه هستند تنها حکومت دنیا است که فریاد عدالت و حق طلبی سر می دهد و در برابر ظالمانی چون آمریکا و اسرائیل ایستادگی میکند.

در کشوری چون لبنان که تا چندی قبل شلاق اسرائیل را تحمل می کرد شیعه گروه بزرگی با نام "حزب الله" به وجود آورد و در برابر ظلم اسرائیل ایستادگی و کرد و سال قبل در جنگ 33 روزه اسرائیل را در کمال نا باوری شکست داد و دولت آمریکا را به وحشت انداخت.

در کشورهایی چون عراق، عربستان، قطر، کویت، امارات متحده عربی، بحرین، افغانستان، پاکستان، جمهوری آذربایجان شیعیان شخصیت واقعی خود را دوباره به دست آورده و فعالیت های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی گسترده ای راه انداخته اند تا جایی که منطقه خاورمیانه که بزرگترین منبع انرژی جهان( نفت) است حالا منبع انرژی عظیم شیعه شده است.

غرب در بن بست

سال هاست که انسان ها در غرب با پوچی زندگی میکنند و با سیاست های دولت های غربی دین و اخلاق در غرب آنقدر کم رنگ شده است که انسان ها به بن بست رسیده اند. در غرب مردم انگیزه ای برای تلاش و فعالیت جز به دست آوردن مادیات ندارند، برای همین ادم های زیادی در اروپا و آمریکا به دنیال تفکری هستند که به زندگی آن ها معنا ببخشد. شیعه تفکری است که به زندگی ها معنا می بخشد و انسان ها را از بن بست های فکری رها میکند. در چند سال گذشته جوانان بسیاری در کشورهای مختلف اروپایی با جستجوی حقیقت به تفکر شیعه رسیده و علاوه بر اینکه شیعه شده اند، مراکزی هم برای گسترش شیعه در اروژا ایجاد کرده اند. نمونه بارز شیعه شدگان ایتالیا شهید ادواردو آنیلی ( مهدی ) فرزند یکی از بزرگ ترین ثروتمندان جهان است که بعد از آشنایی با قرآن و ارتباط با بچه های انجمن اسلامی ایتالیا و افراد سفارت ایران و آشنایی با بعضی از مسلمانان آمریکا شیعه می شود و حتی با امام خمینی (ره) نیز دیدار می کند، ادواردو که تنها وارث میلیاردی پدر بود به علت گرایش به اسلام؛ صهیونیست ها به او تهمت جنون زده و در یک سانحه ساختگی او را به شهادت می رسانند و پسرعموی او را که یک یهودی صهیونیست می باشد را رسماً به عنوان وارث آنیلی به ثبت می رسانند.

موسسه المهدی از جمله مراکز فعال ایتالیا است که جوانان شیعه شده ایتالیایی آن را تاسیس کرده اند و به ترویج معارف شیعه در قلب اروپا در کنار پایتخت مسیحیت نموده اند.

در کشورهای دیگر چون آلمان، انگلیس، فرانسه و ... جوانان بسیاری شیعه شده اند و پنجره معراف شیعه را به روی مردم کشورشان گشوده اند.

بارقه های امید

بارقه های امید در تمام کشورها به چشم می خورد و شیعه به آرامی در دل ها نفوذ کرده و فکرها را برای آزادی انسان از بندها و حرکت او به سوی رشد و تکامل آماده می کند.

ترکیه:

از زمان تسلط تفکر انگلیس در ترکیه از بین بردن دین به دست آتاتورک (همزمان با رضا شاه پهلوی در ایران) شروع شد و حزب لائیک همه ارکان دولت و دانشگاه ها و ... را بی دین کرد، اما بعد از انقلاب اسلامی تفکر شیعه و مبارزه با ظلم در جامعه ترکیه هم شروع شد و بارقه های امید به چشم خورد تا جایی که حزب اسلامگرا در این کشور به حکومت رسید و بسیاری از موانعی که آتاتورک برای فعالیت مسلمانان و شیعیان ایجاد کرده بود از بین رفت، با رشد فعال شدن دین در ترکیه قابل پیش بینی است که تفکر اسلامی به طور کامل در ترکیه حاکم خواهد شد.

مصر:

چند قرن قبل تفکر شیعی (دولت فاطمی) در مصر حکومت می کرد اما با توطئه های فراوان شیعه در این کشور منزوی شد. وقوع انقلاب اسلامی ایران منجر به فعال شدن گروه های آزادی خواه و عدالت طلب در مصر شد که زمینه فکری آن ها تفکر شیعه بود. گروه "اخوان‌المسلمین" یکی از آن ها بود که در کشور مصر تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران، گروههای اسلامی باردیگر فعال شدند و "خالد اسلامبولی" از افسران برجسته وابسته به یکی از این گروه ها "انورسادات" رییس جمهوری مصر و امضاکننده پیمان ننگین "کمپ دیوید " با رژیم صهیونیستی را ترور کرد.

پاکستان:

در چند سال گذشته تفکر شیعی در پاکستان رشد بسیاری کرده و نهضت "اجرای فقه جعفری " بخشی از نتیجه فعال شدن تفکر شیعه در پاکستان است که روز به روز بیشتر از قبل سیاست ها و جامعه پاکستان را تحت تاثیر قرار می دهد.

فلسطین:

شیعیان که در فلسطین مستقر بودند در طول سالهای فترت ارتباط خود با لبنان به عنوان یکی از مراکز مهم شیعی را حفظ کردند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این ارتباط تنگ تر شد. جهاد اسلامی به عنوان شیعی ترین جنبش فلسطینی پیوند مستحکمی را با حزب الله و ایران برقرار کرد و به همین واسطه نقش مهمی را در گسترش شیعه در این کشور داشت. شهید فتحی شقاقی دبیر کل پیشین این جنبش و حامی جدی انقلاب اسلامی بارها اعلام کرد که از دهه هفتاد بود که با اسلام انقلابی از طریق آثار امام خمینی و آیت الله محمد باقر صدر آشنا شدیم.

همچنین تشکلی تحت عنوان اتحاد الشباب الاسلامی(اتحادیه جوانان اسلام) در بیت الحم پا گرفت که جمعیتی خیریه با رویکردی تبلیغی بود. این گروه اقدام به تاسیس درمانگاه خیریه الاحسان، درمانگاه السبیل، مرکز جراجی نقاءالدوحه، مدرسه النقاء و مرکز زنان کردند و مضاف بر آن دوره های آموزشی قرآن را در مساجد و موسسات براه انداختند که نقش مهمی در گسترش تشیع داشت.

شیعه به آرامی در فلسطین رشد می کند و همین از عوامل ایستادگی فلسطینیان در برابر تجاوزات صهیونیست ها است. اکنون همه می دانند که تشیع بزرگ ترین عامل ایستادگی در برابر صهیونیست ها در جهان است.

تشیع امید مردم آفریقا

قرن ها استعمارگران غربی به آفریقا به عنوان منبع مواد خام نگاه کرده و منابع و ثروت های مردم آن را به غارت بردند و با تبلیغات فراوان آن ها را در بی خبری و رنج و نادانی نگه داشتند.

اکنون آفریقا با وجود منابع عظیم معدنی و ثروت های فراوان در فقر و بدبختی به سر می برد. همین باعث شده مردم آفریقا برای نجات از این بدبختی تلاش کنند و دست استعمارگران را در سر خود کنار بزنند.از آن جایی که مردم آفریقا شاهد بوده اند اسلام و شیعه به خوبی توانسته است در برابر استعمارگران در دنیا ایستادگی کند، فرهنگ شیعه در میان مردم آفریقا مطرح شده و گسترش یافته است.

پیش از این در آفریقا برخی فکر می‌کردند تشیع فرقه‌ای خارج از اسلام است که توسط ایرانیان ترویج می‌شود که اکنون نه تنها این طرز فکر از بین رفته است، بلکه تشیع به یکی از مذاهب بومی آفریقا تبدیل شده است.وجود تفکر مهدویت در شیعه امید مردم آفریقا را برای اصلاح دنیا و از بین رفتن زورگویان دنیا بیشتر کرده است و تفکر شیعه را در سرزمین های آفریقا گسترش داده است.

اکنون بسیاری از متفکران جهان به شیعه به عنوان قدرتی عظیم فکری نگاه میکنند که زمانی توانست انقلاب بزرگ اسلامی را در ایران بنا نهد و اکنون در بسیاری از کشورها زمینه تحول های بزرگ را ایجاد میکند. با همه تلاش های دشمنان برای جلوگیری از گسترش شیعه در جهان، این تفکر هر روز بیش از قبل گسترده می شود و روزی خواهد رسید که پرچم سبز عدالت امام مهدی(عج) بر سر همه جهانیان کشیده می شود.

/ 0 نظر / 15 بازدید